تست دیسک

مرحله 1 از 3

مشخصات تکمیلی

تست دیسک ازدواج یکی از مهم ترین تست های روانشناسی هست که حتما قبل از اردواج باید انجام بدید. یکی از سوالایی که برخی از مراجعین ما توی پارس روان میپرسنه میگن که ما این تست رو بدیدم رابطمون برای همکیشه خوبه یا قرار نیست دیگه مشکلی داشته باشیم؟ ما در ادامه این مقاله تمام این توضیحات رو به شما میدیم تا مفهوم درست تری از تست های قبل از ازدواج داشته باشید.

 

تست دیسک ازدواج چیه؟

تست دیسک ازدواج یکی از مهم ترین تست هایی که باید قبل از ازدواجتون باید انجام بدید و تست توسط روانشناس تحلیل بشه و نتیجه به شما داده بشه. این تست یک نوع تست شخصیت شناسی هستش که باعث میشه اطلاعات زیادی درباره طرف مقابل یا خودتون داشته باشید. تست های دیسک شاخه های مختلف با سوالات متفاوتی دارن که ما توی این مقاله میخوایم درباره تست دیسک ازدواج توضیح بدیم.

فرایند تست دیسک ازدواج در پارس روان

در سایت پارس روان شما اول تست رو به صورعت آنلاین انجام میدید، بعد از انجام تست. اول تست شما توسط روانسنج برسی میشه و سپس نتیجه به روانشناس اطلاع داده میشه. روانشناس تحلیل تست شما رو انجام میده و سپس از مرکز پارس روان با شما تماس گرفته میشه برای هماهنگی اعلام نتیجه تست، بعد از هماهنگی وقت روانشناس مربوطه با خاانم و آقا تماس میگیره و نتایج تست به هر دو اعلام میشه. زمان این مشاوره برای خانم 15 دقیقه و برای آقا 15 دقیقه است. این نتایج به صورت جدا به مراجعین اعلام میشه.

سوالات درباره تست دیسک ازدواج

مراجعین ما سوالاتی درباره تست دیسک ازدواج میپرسند که در ادامه به برخی از سوالات پاسخ میدیم.

با این تست میتونیم به صورت کامل شخصیت طرف مقابل رو بشناسیم؟

تا حدودی ساختار اصلی شخصیت و رفتار های فرد در خانواده، والدگری، خرید، انتخاب رشته و شغل راهنمایی شناخته میشه و به فرد اعلام میشه.

آیا این تست اختلالات شخصیت و دروغگویی را مشخص میکند؟

تست های تکمیلی همراه با این تست باید از فرد گرفته شود تا  مشخص شود که آیا اختلال شخصیتی و دروغگویی دارد یا خیر.

آیا این تست نشون میده که شخصیت ما به هم میخوره یا نه؟

بله این تست بجز ویژگی های رفتاری، تیپ های شخصیتی و زنگ خطر ها، مشخص کننده‌ی عنواع تیپ های شخصیتیست که نشان میدهد دو فرد میتوانند کنار هم زندگی کنند یا مشکلات شدیدی را خواهند داشت.

در کنار این تست بهتره تست میلون رو هم هر دو فرد انجام بدن تا بفهمن که اختلالات شخصیتی وجود دارد یا خیر.

خودمون میتونی تست رو تحلیل کنیم؟

شاید این سوال سوالی باشه که در ذهن شما به وجود اومده باشه. همراه با مشاوره 30 دقیقه ای که به شما داده میشه حدودا 15 الی 20 صفحه تحلیل تست به شما داده میشه که شما بتونید بخونید. این تست یک تست تخصصی هست و حتما باید توسط روانشناس و روانسنج تحلیل بشه تا مشکلی در تست وجود نداشته باشه که در ازدواج شما مشکلی به وجود بیاره.

نکات مهم:

این تست به صورت کامل شخصیت فرد رو نشون نمیده. این تست ساختار اصلی شخصیت فرد رو نشون میده. در تحلیلی که به صورت pdf براتون ارسال میشه براتون ننوشته که به هم میخورید یا خیر. بعد از تماس شما با روانشناس به شما این موضوع گفته میشه. این تست چهار تیپ شخصیتی شما رو مشخص میکنه و روانشناس تیپ شخصیتی شما رو با تیپ های شخصیتی دیگه مقایسه میکنه. بهتره بعد از انجام این تست ها به روانشناس مراجعه کنید و مشاوره کامل به صورت تلفنی، آنلاین یا حضوری بگیرید. برای رزرو وقت با مشاورن پارس‌روان به صورت تلفنی، آنلاین یا حضوری میتونید روی کلمه رزرو وقت کلیک کنید و برخی از درمانگران پارس روان رو بشناسید.